Aktywnie wspinam się i chodzę po górach od prawie 20 lat. Kiedy zacząłem studia na wydziale wychowania fizycznego na Politechnice Opolskiej, poznałem innych zapalonych na góry ludzi. Po intensywnym treningu na domowej mini ściance wspinaczkowej wybrałem się na pierwszą “wyprawę” wspinaczkową na wapień Jury, a następnie w Tatry. Te wyjazdy zmieniły moje życie i przekonały mnie, że to jest to! To jest moja droga. W 2004 roku przeprowadziłem się do Londynu i pracując jako nauczyciel w szkole postanowiłem, również wziąć udział w profesjonalnych kursach, aby zostać instruktorem wspinaczki i przewodnikiem. Dwie pasje się uzupełniły – uwielbiam nauczać i kocham góry. Szybko rozwinąłem swoje umiejętności i wiedzę gównie wspinając się tradowo w Wielkiej Brytanii i organizując wyjazdy w Alpy i Kaukaz. Przeszedłem ok 500 dróg tradowych i z setkę dróg w górach. W 2012 roku założyłem z moim kolegą Tomkiem polski klub alpejski w Londynie, aby dzielić się swoją pasją i wiedzą. Organizowaliśmy regularne treningi na ściance wspinaczkowej, wyjazdy i szkolenia w skałach i górach.

W 2014 r. założyłem szkołę wspinaczkową Tatra Climbing School, w której uczę i stosuję wiedzę zdobytą w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. To doświadczenie daje mi możliwość nauczania najlepszych patentów i zasad wspinaczki. Na rynku działam już ponad 6 lat i przez ten okres zorganizowałem ponad setkę kursów i przeszkoliłem ok 400-tu klientów z kilkunastu krajów świata. Moja filozofia to: “wspinanie to nie jest sport – to stan umysłu”. Doznawane emocje i doświadczenia, połączone z tym, co naprawdę prawdziwe, czyli skała, lód, zimno i wiatr to jest dopiero przygoda! Ja wspinając się, staram się za każdym razem przeżyć ją na nowo. Jako instruktor wspinaczki mam nadzieje dzielić z Tobą te emocje oraz moją wiedzę i pasję. Zapisz się na moje warsztaty: wspinaczki tradowej lub wspinaczki górskiej.

Sprawdź moją szkołę dla międzynarodowych klientów 🙂 Tatra Climbing School

szkoła wspinaczki

Kwalifikacje:

Magister Wychowania Fizycznego i Sportu

Przewodnik Tatrzański

Instruktor Wspinaczki

Mountain Leader

Rock Climbing Instructor

Climbing Coach

Climbing Wall Instructor

Wybrane osiągniecia górskie i wspinaczkowe:

• Mount Blanc 4810m, wejście od strony włoskiej drogą „papieską”.
  • Zumsteinspitze 4563m, wejście od strony włoskiej i trawers 3 wierzchołków.
  • Matovi V+, Tupa, Słowacja – zima
  • Point Five Gully V, Ben Nevis, Szkocja – zima