Warsztaty wspinaczki sportowej przygotują Cię do wspinania sportowego w skałach. Ten rodzaj wspinania to najbardziej popularna forma aktywności wspinaczkowej. Podczas wspinania ubezpieczamy się przy wykorzystywaniu stałych punktów asekuracyjnych takich jak ringi i spity. Podczas warsztatów wspinaczki sportowej omówimy wszystkie niezbędne umiejętności potrzebne do bezpiecznego wspinania w skałach i już w następny weekend będziesz mógł/a jechać, wspinać się samodzielnie.

Warsztaty wspinaczki sportowej:

Plan: Warsztaty trwają jeden dzień i są tak pomyślane by, połączyć wspinanie na fantastycznych drogach z nauką podstaw bezpiecznego wspinania. Doświadczysz radości ze wspinania w skałach i nauczysz się niezbędnych umiejętności. Wielkość grupy to maksymalnie 2 osoby, więc możesz liczyć na bardzo indywidualne podejście. Spotykamy się w sobotę lub niedzielę o godzinie 9:00 i wspinamy się do oporu :). Jeśli chcesz, możemy przedłużyć warsztat o kolejny dzień lub umówić się za tydzień.

Doświadczenie potrzebne przed warsztatami: Ważne, żebyś spróbował/a najpierw wspinania na sztucznej ściance wspinaczkowej. Naucz się poprawnej asekuracji na wędkę i wiązania ósemki. Warsztaty nie są przeznaczone dla osób kompletnie początkujących.

Baza: Naszą bazą wspinaczkową będzie Olsztyn koło Częstochowy. Skały wspinaczkowe znajdują się dosłownie „za rogiem”, w odległości kilku minut spacerem od parkingu. Olsztyn od dawna cieszy się dużą popularnością dzięki dużej ilości łatwo dostępnych dróg wspinaczkowych na różnych formacjach skalnych. Czekają na Ciebie płyty, 15-metrowe piony, delikatne przewieszenia. Wszystkie drogi są dobrze obite i bezpieczne. Większość formacji skalnych otacza ruiny XIV wiecznego zamku, który również warto odwiedzić. Okolica gwarantuje naprawdę wspaniałe widoki i świetne wspinanie.

Warsztaty wspinaczki sportowej

Zdobądź takie umiejętności jak:

* wpinanie ekspresów w ringi i spity

* prowadzenie drogi wspinaczkowej

* asekuracja podczas wspinaczki

* przewiązywanie się przez stanowisko

* budowanie stanowiska do zakładania tzw. wędki


Cena warsztatów wspinaczki sportowej: 350zł od osoby za dzień. Dodatkowy dzień 150zł.


Daty: każdy weekend od maja do września – proszę o kontakt.