Warsztaty wspinaczki tradowej (tzn. na własnej asekuracji) przygotują Cię do wspinania w skałach na własnej asekuracji. Podczas wspinania stosujemy punkty asekuracyjne takie jak: friendy, kości, heksy i taśmy, które musimy sami zamontować. Jest to wyższy stopień zaawansowania i wymaga od wspinacza dodatkowych umiejętności w osadzaniu, ocenie założonej przez niego asekuracji oraz budowie bezpiecznych stanowisk asekuracyjnych. Podczas warsztatów wspinaczki tradowej poznasz niezbędne podstawy potrzebne do sprawnego osadzania i oceny asekuracji oraz różne metody budowy stanowisk asekuracyjnych.

Warsztaty wspinaczki na własnej asekuracji czyli tradowej: 

Plan: Warsztaty trwają jeden dzień i są pomyślane tak by, połączyć wspinanie na super drogach z nauką wspinaczki na własnej asekuracji. Wielkość grupy to maksymalnie 2 osoby więc możesz, liczy na bardzo indywidualne podejście. Spotykamy się w sobotę lub niedzielę o godzinie 9:00 i wspinamy się do oporu ?. Jeśli chcesz, możemy przedłużyć warsztat o kolejny dzień lub umówić się za tydzień.

Doświadczenie potrzebne przed warsztatami: Ważne, żebyś najpierw powspinał/a się na drogach sportowych i nauczył/a się poprawnej asekuracji oraz podstawowych węzłów. Te warsztaty zdecydowanie nie są dla początkujących, minimalny poziom wspinaczkowy to IV na prowadzeniu.

Baza: Naszą bazą wspinaczkową będzie Lądek-Zdrój. Skały wspinaczkowe znajdują się w odległości kilku minut spacerem od parkingu. Lądek-Zdrój to świetne miejsce do nauki wspinaczki na własnej asekuracji ze względu na rodzaj skał, które mają wiele rys i dobre tarcie. Jest tu wiele dróg „nieobitych” oraz dużo dróg wyposażonych w ringi. Większość formacji skalnych znajduje się w przepięknych lasach, a okolica gwarantuje naprawdę wspaniałe widoki, jeśli uda się na te skały wspiąć 🙂 .

Warsztaty wspinaczki tradowej

Już czas nauczyć się:

* osadzania kości, friendów i heksów

* prowadzenia wspinaczki na linach połówkowych

* budowy stanowiska asekuracyjnego kilkoma metodami

* asekuracji z górnego stanowiska

* zjazdów na linie


Cena warsztatów wspinaczki tradowej: 350zł od osoby za dzień. Dodatkowy dzień 150zł.


Daty: każdy weekend od maja do września – proszę o kontakt.