Warsztaty wspinaczki górskiej przygotują Cię do wspinania się po drogach dłuższych niż długość liny, gdzie wymagane są stanowiska pośrednie i dlatego mówimy wtedy o wspinacze wielowyciągowej. Takie drogi są w Tatrach więc są to warsztaty wspinaczki taternickiej. Omówimy niezbędne procedury i taktykę. Nauczysz się efektywnie asekurować, wspinać się i zjeżdżać. Poznasz zasady i patenty na sprawne i szybkie poruszanie się w zespole dwójkowym. Omówimy też podstawy auto-ratownictwa. Czasami, pomimo dobrych chęci może zdarzyć się błąd niezależny od nas. Może na przykład załamać się pogoda, spaść na nas kamień, partner może utknąć w trudnym miejscu, lina podczas ściągania się zablokuje. Umiejętność poradzenia sobie w takich sytuacjach jest obowiązkowa dla każdego, kto poważnie myśli o wspinaniu, szczególnie wielowyciągowo w górach. Podczas warsztatów omówimy sobie najczęstsze przypadki “awaryjne” i zazwyczaj proste metody ich rozwiązywania.

Warsztaty wspinaczki górskiej:

Plan: Warsztaty trwają dwa dni i pomyślane są tak by, zmaksymalizować czas na naukę, drogi są krótkie, co daje możliwość dużej ilości powtórzeń i ćwiczenia różnych wariantów. Wielkość grupy to maksymalnie 2 osoby więc możesz, liczy na bardzo indywidualne podejście. Spotykamy się w sobotę o godzinie 9:00 i wspinamy się do 18:00. Niedaleko jest kemping Stara Morawa, gdzie można rozbić namiot i tanio przenocować. W niedziele zaczynamy o 9:00 i wspinamy się do 16:00. ?.

Doświadczenie potrzebne przed warsztatami: Ważne, żebyś najpierw powspinał/a się na drogach sportowych i drogach na własnej asekuracji lub dobył odpowiedni warsztat. Naucz się poprawnej asekuracji, budowy stanowisk, podstawowych węzłów, zakładania własnej asekuracji wtedy, wyniesiesz bardzo dużo z tych zajęć. Ważne żebyś miał/ła świadomość jakie problemy mogą powstać podczas wspinania na drogach wielowyciągowych. Te warsztaty nie są dla początkujących, minimalny poziom wspinaczkowy to IV na prowadzeniu.

Baza: Naszą bazą wspinaczkową będzie Lądek-Zdrój. Skały wspinaczkowe znajdują się w odległości kilkunastu minut spacerem od parkingu. Lądek-Zdrój to świetne miejsce do wspinaczki a drogi mają często charakter górki. Jest tu wiele dróg “nieobitych” oraz dużo dróg wyposażonych w ringi co pozwoli przećwiczyć różne warianty. Jest też kilka ciekawych dróg, które można prowadzić na 2 wyciągi. Większość formacji skalnych znajduje się w przepięknych lasach, a okolica gwarantuje naprawdę wspaniałe widoki.

warsztaty wspinaczki górskiej

Dowiedź się jak:

* prowadzić liny połówkowe i zmieniać się na prowadzeniu

* zbudować system do wyciągania

* wyjść po linie do góry i przepiąć się do zjazdu

* opuścić lub zjechać z poszkodowanym partnerem


Cena warsztatów wspinaczki górskiej: 500zł od osoby za 2 dni.


Daty: każdy weekend od maja do września – proszę o kontakt.